Jesteśmy najbliżej

 

Pompy H

Zastosowanie

Pompy typu H przeznaczone są do odwadniania kopalń głębinowych. Parametry obejmują wymagany zakres, w tym przypadku: zdolność pompowania setek metrów sześciennych cieczy na godzinę i z wysokościami podnoszenia do 800 metrów. Solidna konstrukcja pompy H jest odpowiednia do niekorzystnych warunków eksploatacyjnych typowych dla odwadniania kopalń. Pompy skonstruowane są do przenoszenia zwiększonych obciążeń zewnętrznych i obecności zanieczyszczeń mechanicznych i chemicznych w wodzie kopalnianej.

Ze względu na te cechy konstrukcyjne pompy H, obok podstawowego zastosowania w odwadnianiu kopalń głębinowych są również stosowane w innych gałęziach przemysłu, w których istnieje potrzeba pompowania zanieczyszczonej cieczy, takich jak:


Budowa

Pompy typu H są stacjonarnymi, poziomymi pompami wielosekcyjnymi. Króciec tłoczny skierowany jest pionowo do góry, a króciec ssawny może być umieszczony w czterech pozycjach, tzn. obracany o 90° w zależności od potrzeb. Stosowane są zamknięte wirniki i kierownice łopatkowe. Napór osiowy jest równoważony przez tarczę odciążającą. Łożyska smarowane są smarem stałym. Uszczelnienie wału może być sznurowe lub mechaniczne.

Pompy H mogą być stosowane w strefach zagrożonych wybuchem, jako urządzenia grupy I kategorii M2.

Wykonanie

Materiały konstrukcyjne dla pomp H są odpowiednio dobrane do pompowanych cieczy. Istnieją trzy wersje materiałowe:


Specjalne wersje materiałowe mogą być dobrane do pompowania nietypowych cieczy.


Pozytywne cechy konstrukcyjne

 

pdf Katalog pomp H
(1.2 MB / Ilość pobrań: 8688)