Jesteśmy najbliżej

 

Pompy M

Zastosowanie

Pompy typu M przeznaczone są do odwadniania oddziałowego kopalń. Solidna konstrukcja pomp M jest odpowiednia do niekorzystnych warunków eksploatacyjnych typowych dla odwadniania kopalń. Pompy skonstruowane są do przenoszenia zwiększonych obciążeń zewnętrznych i obecności zanieczyszczeń mechanicznych i chemicznych w wodzie kopalnianej.

Ze względu na te cechy konstrukcyjne, pompy M, obok podstawowego zastosowania w odwadnianiu kopalń głębinowych są również stosowane w innych gałęziach przemysłu, w których istnieje potrzeba pompowania zanieczyszczonej cieczy, należą do nich:


Budowa

Stacjonarne, poziome, wielostopniowe pompy średnio ciśnieniowe. Króciec tłoczny skierowany jest pionowo do góry, a króciec ssawny poziomo w lewo lub prawo w zależności od potrzeb. Stosowane są zamknięte wirniki i kierownice łopatkowe. Napór osiowy jest równoważony przez łożysko toczne smarowane smarem. Uzczelnienie wału może być sznurowe lub mechaniczne.

Pompy M mogą być stosowane w strefach zagrożonych wybuchem, jako urządzenia grupy I kategorii M2.

Wykonanie

Pompy typu 10M31-Ex produkowane są w dwóch wykonaniach materiałowych, dostosowanych do własności i składu pompowanego medium.Materiały konstrukcyjne dla pomp M są odpowiednio dobrane do pompowanych cieczy. Istnieją trzy standardowe
wersje materiałowe:

Specjalne wersje materiałowe mogą być dobrane do pompowania nietypowych cieczy.

Pozytywne cechy konstrukcyjne

 

pdf Katalog pomp M
(1.6 MB / Ilość pobrań: 8685)